1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. 85 Bin Engelli Başvuru Yaptı!

85 Bin Engelli Başvuru Yaptı!

ÖSYM Nisan ayında gerçekleşecek olan EKPSS ye yapılan başvuru sayısının 85 bin olduğunu açıkladı.

ekpssye_85_bin_engelli_basvurdu_1582033140_3373

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin, bu yıl Nisan ayında yapılacak olan engelli KPSS’ye 85 bin başvuru olduğunu ifade ederek “Kadrolar sınırlı olduğu için engelli arkadaşlarımız sınavlara daha çok çalışmalılar” açıklamasında bulundu.

 

 

EKPSS’YE GİRECEKLER BUNLARA MUTLAKA DİKKAT ETMELİ

Hüseyin Şirin yaptığı açıklamada, “Türkiye sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi yönetim kurulu olarak bilindiği gibi her yıl yapılan EKPSS engelli arkadaşlarımızın bu sınavda büyük mücadele vererek iyi derece almaları gerekiyor.Bu konuda her zaman yaptığımız ikazı tekrarlamakta fayda görüyorum. Bu yıl 2020 yılı Nisan ayında yapılacak olan EKPSS ye girecek olan engelli arkadaşlarımızın sayısı ÖSYM tarafından 85 bin olarak açıklandı.Bunun anlamı da şu oluyor 85 bin engellinin gireceği bir sınavda kesinlikle sınava girecek arkadaşlarımız iyi eğitim yani iyi hazırlanarak iyi puan almaları gerekmektedir.Çünkü sayının fazla olması kamuda engelli kontenjanlarının sınırlı olmasından dolayı iyi puan alan arkadaşlarımız atamada büyük bir avantaj elde edeceklerdir.

Ben bu noktada tekrar bu sınavda arkadaşlarımızın biraz daha özveriyle daha iyi hazırlamalarını buradan kendilerine iletiyorum” uyarılarında bulundu.

Başvuruların artması ile EKPSS ile yerleşecek personel kadrolarında her geçen yıl artırım olması bekleniyor.


Yorum Yap

Yorum Yap